Orienteringsresultat för Markbygdens OK

 

                            Aktuellt !!!      De 15 senaste tävlingarna

                                                                

                                                                   Rydboholm Medel     Linköping Medel    Tranan MTBO    Orinto Medel    Anneberg Medel

                                                                          Tranan MTBO    Räven Sprint    Tolered När-OL    Tenhult Medel    Tenhult Lång 

                                                                   Skene Sprint    Göteborg Sprint    Sävedalen Sprintstafett    Trenne Sprint    OK Mark Sprint

   

                                                                                                                    Aktuell                           

                                Resultatlistor 2022                        resultat                    2022-06-19                            

                            Placeringar 2022                           placeringar              2022-06-19

                                Klubbens tävlingar 2022                      tävlingar                       2022-06-19

                                Individuell smst 2022                    individuell               2022-06-19

                             Klubbens segrare 2022                           segrare                              2022-06-19      

                                Fullföljda tävlingar                       2006-2022                    2022-04-30

 

               Natt-7an                      Mobilt

 

                 OBS Uppdaterat mars 2020 !

               616 orienterare 31983 tävlingar under 14 år  2006-2019 

               Samtliga resultat   Placeringar   Tävlingar   Individuellt   

                              Enskilda år 2006-2021 

                                                                                                                                                                                                                                       

                            Rapportera in saknade tävlingar till       sorenfag@telia.com

 

Minuter per kilometer under år 2022  13.10 min/km  (12.90 år 2021)

 

Senaste segrarna   10.1 %  av våra starter har gett en seger under år 2022  (10.5 % år 2021)

 

13 januari OK Mark Natt-7an

1 Helena Blomqvist               Dam 3670 meter 8 start
1 Kajsa Manskog                   Dam 2650 meter 2 start
1 Gunnar Häggmark              Herr 2650 meter 3 start

27 januari Skene SoIS Natt-7an

1 Gunnar Häggmark              Herr 2570 meter 2 start

10 februari Rydboholms SK Natt-7an

1 Gunnar Häggmark              Herr 2330 meter 4 start

24 februari Bredareds IF Natt-7an

1 Gunnar Häggmark             Herr 2730 meter 3 start

27 februari Chalmers OL När-OL

1 Albin Andersson                H21 11300 meter 33 start

19 mars Tolereds AIK Medel

1 Bo Herdersson                   H70 2540 meter 14 start

25 mars OK Skogshjortarna Natt

1 Marina Axelsson               D50 3350 meter 3 start

26 mars IK Trenne Medel

1 Pontus Karlsson                 H21 5130 meter 14 start
1 Bertil Åkesson                   H55 3380 meter 9 start

2 april Tibro OK När-OL

1 Marcus Ragnarsson            Öppen Svår 3460 meter 4 start

9 april Sjövalla FK Lång

 1 Bertil Åkesson                    H55 5220 meter 22 start
1 Marie Högstrand                 D60 3420 meter 6 start
1 Bo Herdersson                    H70 3890 meter 8 start

10 april Lerums SOK Medel

1 Marina Axelsson                 D50 2750 meter 18 start

10 april Bredaryds SOK Lång

1 Mikael Bergstedt                 H35 8350 meter 1 start

16 april OK Nackhe Medel

1 Åsa Dryselius                      Öppen Mycket lätt 3400 meter 1 start

18 april Fjärås AIK Medel

1 Marina Axelsson                  D50 4440 meter 13 start
1 Bertil Åkesson                      H55 5440 meter 31 start
1 Ulla Niklasson                      D65 3490 meter 10 start

23 april FK Herkules Lång

1 Bertil Åkesson                     H55 5510 meter 15 start
1 Einar Sörqvist                      Öppen Svår 3000 meter 78 start

24 april Sala OK MTBO

1 Rune Arvidsson                   H75 1 start

30 april Rydboholms SK Medel

1 Niclas Andersson                Öppen Svår 3060 meter 38 start

1 maj Orinto Medel

1 Marina Axelsson                  D50 3010 meter 17 start

1 maj OK Tranan Medel MTBO

1 Johanna Skogum                  Öppen Medel Lång 9370 meter 1 start

3 maj OK Räven Sprint

1 Gunnar Eriksson                  H10 5 start
1 Judith Göransson                 D10 1 start
1 Gunnar Häggmark               H12 4 start
1 Nelly Gadh                          D12 1 start
1 Gustav Fagerlind                 H13-16 6 start
1 Elin Blomqvist                     D13-16 7 start
1 Einar Sörqvist                      H17- 5 start

8 maj Tenhults SOK Lång

1 Mikael Bergstedt                 H21 9800 meter 3 start

10 maj Skene SoIS Sprint

 1 Gunnar Eriksson                 H10 900 meter 2 start 
1 Edith Wingren                    D12 1520 meter 3 start 
1 Gunnar Häggmark              H12 1520 meter 6 start 
1 Elin Blomqvist                    D13-16 1890 meter 6 start 
1 Gustav Fagerlind                 H13-16 1890 meter 7 start 
1 Einar Sörqvist                     H17- 1890 meter 7 start 
1 Olle Sivedal                        Öppen Nybörjare 0900 meter 8 start

15 maj Sävedalens AIK Sprintstafett

1 Einar Sörqvist                     Öppen Sträcka 1

 17 maj OK Mark Sprint

1 Axel Eckhardt                     H17- 1990 meter 6 start
1 Elin Blomqvist                     D13-16 1950 meter 5 start
1 Svante Abrahamsson           H13-16 1950 meter 5 start
1 Nelly Gadh                          D12 1420 meter 1 start
1 Gunnar Häggmark               H12 1420 meter 4 start
1 Judit Göransson                   D10 1200 meter 1 start
1 Gunnar Eriksson                  H10 1200 meter 2 start
1 Albert Jahn                          Öppen Nybörjare 1110 meter 10 start
 

Tala om vad du tycker om resultatsidan och hur den kan förbättras i   Resultatside-Gästbok