Orienteringsresultat för Markbygdens OK

                                       Orienteringsresultat för Markbygdens OK

 

                             Aktuellt !!!      De 15 senaste tävlingarna

                                             

                                                            

                                                          Sävedalen Lång    Tranan Medel    Sävedalen Medel     Ravinen Medel    Kinnatröm Sprint 1

                                              Kinnaström Sprint 2     Hakarpspojkarna När-OL    Lindome När-OL    Istrum Natt    Kvarnsveden Budkavle

                                                                     Istrum Sprint    Gotland Lång    Gotland Medel    Kvarnsveden Patrull    Majorna Medel   

     

                                                                                                                     Aktuell                           

                                Resultatlistor 2019                        resultat                    2019-10-01

                                Placeringar 2019                           placeringar              2019-10-01

                                Klubbens tävlingar 2019                      tävlingar                       2019-10-01

                                Individuell smst 2019                    individuell               2019-10-01

                             Klubbens segrare 2019                           segrare                              2019-10-01      

                                Fullföljda tävlingar 2006-2019     2006-2019                      2019-09-30

 

               Natt-7an                      Mobilt

 

                 569 orienterare 29849 tävlingar under 13 år  2006-2018 

               Samtliga resultat   Placeringar   Tävlingar   Individuellt   

                              Enskilda år 2006-2018 

                                                                                                                                                                                                                                       

                            Rapportera in saknade tävlingar till       sorenfag@telia.com

 

Snitthastighet på alla orienterarna just nu under 2019   11.91min/km  (11.55 år 2018)

 

Senaste segrarna   8.2 %  av våra starter har gett en seger under år 2019  (8.2 % år 2018)

16 augusti Östfold Juniortävling

1 Felix Axelsson                                     H19-20 Elit 10330 meter 51 start

23 augusti Frölunda OL Medel

 1 Felix Axelsson                                     H20 3340 meter 16 start

24 augusti Frölunda OL Sprint

1 Felix Axelsson                                     H20 2620 meter 15 start

31 augusti Mariesrads FK DM Medel

1 Felix Axelsson                                      H20 3980 meter 11 start
1 Lisa Åkesson                                        D16 3540 meter 21 start

31 augusti Brattås CK Medel

1 Niclas Andersson                                 H55 2900 meter 12 start

1 septemberg Mariestads FK DM i budkavle

1 Markbygdens OK                                 D16 7 start
1 Erika Åkesson                                      D16 Sträcka 1 3500 meter
1 Lisa Åkesson                                        D16 Sträcka 3 3500 meter
1 Åsa Hagnestål                                       D120 Sträcka 2 3500 meter
1 Anders Fagerlind                                  Öppen Propaganda Sträcka 2 3500 meter

8 september IF Hagen DM Lång

1 Erika Åkesson                                      D16 4530 meter 12 start

12 september Markbygdens OK KM Medel

 1 Helena Blomqvist                                D21 3660 meter 3 start
1 Fredrik Herdersson                              H21 4980 meter 6 start
1 Judith Granat                                       D10 2070 meter 1 start
1 Einar Granat                                        H10 2070 meter 2 start
1 Bertil Åkesson                                     H50 3660 meter 5 start
1 Marita Larsson                                    D60 3030 meter 1 start
1 Mikael Bodén                                      H60 3660 meter 3 start
1 Per-Olof Andersson                            H70 3030 meter 3 start
1 Rickard Ölander                                 Öppen 3 2410 meter 11 start
1 Susann Evertsson                               Öppen 7 3030 meter 6 start
 
13 september SOK Viljan USM Sprint

1 Erika Åkesson                                    D16 2260 meter 106 start

15 september OK Skogshjortarna Lång

1 Mikael Bergstedt                                H35 7240 meter 4 start

15 september SOK Viljan Ungdoms-SM Budkavle

1 Erika Åkesson                                    HD15-16 Sträcka 3

21 september OK Alehof Lång    

1 Lisa Åkesson                                       D21 7590 meter 12 start
1 Bertil Åkesson                                     H55 5480 meter 32 start

28 september Bredareds IF Medel

 1 Bertil Åkesson                                     H55 3470 meter 25 start
1 Bo Herdersson                                     H65 3040 meter 19 start
1 Judith Granat                                        U1 1860 meter 15 start

29 september Tenhults SOK Medel

1 Lisa Åkesson                                       D21 3770 meter 24 start

5 oktober Söävedalens AIK Lång

 1 Erika Åkesson                                     D16 4390 meter 15 start
1 Bertil Åkesson                                     H55 5250 meter 26 start

6 oktober OK Tranan Medel

1 Lisa Åkesson                                       D21 7770 meter 3 start
1 Åsa Dryselius                                      Öppen 4 4970 meter 1 start
1 Rickard Ölander                                 Öppen 5 3520 meter 18 start

13 oktober Kinnaströms SK Sprint Etapp 1

 1 Pontus Karlsson                                  H21 2440 meter 9 start
1 Hjalmar Skogevall                               U1 1090 meter 8 start
1 Alfred Martinsson                               Öppen 1 1260 meter 1 start

13 oktober Kinnaströms SK Sprint Etapp 2

1 Pontus Karlsson                                 H21 2530 meter 9 start
1 Hjalmar Skogevall                              U1 1120 meter 6 start
1 Alfred Martinsson                              Öppen 1 1150 meter 1 start

19 oktober Karlsbyhedens OK Budkavle

 1 Lisa Åkesson                                      D16 Sträcka 2 3400 meter

19 oktober Gotlands-Bro OK Lång

1 Petter Leibe-Bergstedt                       H18 6650 meter 8 start
1 Kerstin Johansson                              D75 3180 meter 17 start

20 oktober Karlsbyhedens OK Patrull

1 Erika Åkesson                                    D16 8950 meter 174 start
1 Lisa Åkesson                                      D16 8950 meter 174 start

20 oktober Göteborgs-Majornas OK Medel

1 Bertil Åkesson                                   H55 3560 meter 34 start
1 Bo Herdersson                                   H65 3110 meter 16 start

20 oktober Gotlands-Bro OK Medel

 1 Petter Leibe-Bergstedt                       H18 3400 meter 9 start


Tala om vad du tycker om resultatsidan och hur den kan förbättras i   Resultatside-Gästbok